SERDÜLŐ (U14) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Szabados Nóra (edző), Horváth Vivien, Kuhajda Luca, Sipos Boglárka, Bayomi Dorottya, Odorige Covenant Evanuema, Branda Helga, Schiller Sára, Benkó Regina, Sámuel Gergő (edző). Ülő sor (balról): Lázár Maja, Tarczy Emma, Kiss Dorka, Simon Alexandra, Gonda Réka, Fáczán Lili, Juhász Hedvig, Némethi Alexandra, Turai-Krausz Luca, Egewarth Maja, Groh Luca.

2022. december 10. - Országos serdülő bajnokság középház

Zsíros Akadémia Kőbánya - Csata DSE/B 36-60 (14-3, 14-9, 20-9, 12-15)

Némethi 11, Gonda 10, Benkó 5, Odorige 4, Fáczán 4, Schiller 2, Sipos, Horváth, Bayomi, Branda, Simon, Kuhajda

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - Törekvés SE 72-53 (2-19, 19-14, 11-28, 21-11)

Gonda 18, Benkó 12, Schiller 10, Simon 9, Fáczán 7, Odorige 6, Kuhajda 4, Bayomi 3, Sipos 2, Némethi 1, Branda, Horváth

statisztika

Serdülő lányaink az elmúlt hétvégén lejátszották az utolsó két mérkőzést is az alapszakaszban, ezzel a keleti középházban a második helyen végeztünk. Első mérkőzésünket a már jól ismert Csata/B csapata ellen játszottuk. Gyenge első negyed után után 14-3 arányban kezdtük a második félidőt, ahol sokkal kiegyensúlyozottabb játékot mutatva elkezdtünk kosárlabdázni, de sajnos 7 pontnál közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz. A félidő után kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel küzdöttünk, fejben szétestünk. Egészen az utolsó felvonásig azt se nagyon tudtuk hol vagyunk, és mikor észbe kaptunk már késő volt. Végül 60-36-ra alul maradtunk, de külön dícséret a lányoknak, mivel sikerült lépést tartanunk a csoportgyőztessel.

Második mérkőzésünkön a Törekvés csapatával csaptunk össze. Igazi rangadó volt, ugyanis itt dőlt el hogy kinek lesz könnyebb dolga a keresztjátékban, vagyis ki lesz a csoportmásodik. Nagyon sokat készültünk erre a fordulóra, és szerencsére meg is lett a várt eredmény. A feldobás után szinte azonnal eldőlt a meccs, egyből egy 6-0 lerohanással nyitottunk, majd az első negyedet 19-3-al zártuk. A második ötösünk egy elég hullámzó teljesítményt mutatott, sajnos meghatározó alap emberekre nem lehetett számítani. 33-21-el kezdtük a második félidőt, ahol a köztes különbség csak nőtt! Külön kiemelném a Simon Alexandra, Odorige Covenant, Gonda Réka, Fáczán Lili és Kuhajda Luca által alkotott ötöst, akik megalapozták ezt a győzelmet. Emellett extra teljesítményt nyújtott még Schiller Sára is! Gratulálunk a lányoknak, igazi csapatmunka volt!

DVTK Akadémia/B - Zsíros Akadémia Kőbánya 50-74 (13-17, 17-11, 5-25, 15-21)

Némethi 18, Fáczán 17, Bayomi 8, Odorige 6, Kuhajda 6, Simon 6, Branda 4, Schiller 4, Sipos 3, Turai-Krausz 2, Juhász, Horváth

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - Csata DSE/B 21-84 (7-10, 5-30, 9-22, 0-22)

Horváth 4, Odorige 4, Simon 4, Némethi 3, Schiller 2, Juhász 2, Fáczán 1, Kuhajda 1, Branda, Sipos, Bayomi, Turai-Krausz

statisztika

Serdülő lányaink hétvégén ismét két mérkőzést játszottak. Sajnos betegség, valamint sérülés miatt két alap emberünket, Gonda Rékát és Benkó Reginát nélkülöznünk kellett. Nagyon sokat készültünk a Csata elleni mérkőzésre, úgy gondolom, hogy még hiányos kerettel is lehetett volna ez egy jó meccs ám sajnos már a mérkőzés előtt dejben feladtuk. Egál első negyed után, a félidőre már 25 pontos hátrányunk volt. Ezt a különbséget nem tudtuk csökkenteni, így a végén, gyenge teljesítménnyel alul maradtunk. Második mérkőzésünket már a jól ismert DVTK/b csapata ellen játszottuk. Egy sokkal kiélezettebb meccsen, egál félidő után fölényes győzelmet arattunk. Külön megemlíteném Juhász Hédit és Sipos Bogit, akik nagyot küzdöttek és a vártnál is extrább teljesítményt mutattak. Fejben nagyon össze kell szednünk magunkat, mert ez a teljesítmény sajnos kevés lesz a felsőházba jutáshoz.

2022. november 27. - Regionális kadett bajnokság

Radobasket Törökbálint - Zsíros Akadémia Kőbánya 97-50 (24-16, 17-6, 32-16, 24-12)

Némethi 20/6, Odorige 9, Bayomi 6, Sipos 5, Kuhajda 4, Schiller 3, Gonda 3, Branda, Juhász, Turai-Krausz, Simon

statisztika

A hétvégén serdülő lányaink lejátszották utolsó regionális kadet meccsüket. Nagyon szerettünk volna nyerni ezen a visszavágón, ám sajnos nem sikerült. Ellenfelünk a Radobasket kadet csapata volt, akik szinte az egész mérkőzésen zóna védekezést alkalmaztak, amivel ugyebár serdülő lányaink még nem igazán találkoztak. Ennek ellenére is remek egyéni megoldásokat alkalmazva, sebességgel tudtunk játszani. Nem ijedtünk meg az idősebbek ellen, rengeteg kiharcolt faultot szereztünk, amiket sikeres büntetőkkel értékesítettünk. Úgy gondolom az 50 dobott pont egy idősebb csapat ellen magáért beszél, rendkívül ügyesen játszottak a lányok. Ám sajnos nem tudunk elsiklani a 97 kapott pont felett, védekezésünkön sokat kell javítanunk, de dolgozunk rajta. Külön kiemelném Némethi Lexi 9 szerzett labdáját és 4 gólpasszát, valamint 20 dobott pontját.

2022. november 26. - Országos serdülő bajnokság középház

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Akadémia/B 79-36 (33-7, 24-6, 16-10, 6-13)

Gonda 29, Benkó 18, Fáczán 12, Odorige 6, Némethi 4, Branda 2, Turai-Krausz 2, Juhász 2, Kuhajda 2, Sipos 2

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - Óbudai Kaszások/A 38-95 (8-25, 10-13, 4-38, 16-19)

Gonda 24, Fáczán 16, Simon 14, Némethi 12, Odorige 9, Sipos 6, Schiller 4, Juhász 3, Benkó 3, Turai-Krausz 2, Kuhajda 2

statisztika

Serdülő lányaink sikerrel vették a hétvégi megmérettetést, így 2/2-es mutatóval fölényes sikert arattunk. Első mérkőzésünket a DVTK/B csapatával játszottuk akikkel korábban már összemértük erőinket. Nagyon sokat dolgoztak a lányok, hogy ezt a győzelmet megismételjük ellenük, végül sikerült is. Az első negyedet egy agresszív letámadással kezdtük, így rengeteg labdát szereztünk, majd azokat indítás kosarakkal értékesítettük. Ennek meg is lett az eredménye, 33-7-re vezettünk 10 perc után. Innentől nem volt kérdés a győzelem. Délutáni ellenfelünk az Óbudai Kaszások csapata volt, ismertük őket, számítottunk a győzelemre, így ismételten fölényes győzelmet arattunk, köszönhetően a lányok extra csapatmunkájának. Külön öröm, hogy minden játékosunkat pályára tudtuk játszatni ezen a fordulón.

2022. november 21. - Regionális kadett bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Radobasket Törökbálint 31-65 (9-19, 8-14, 8-18, 6-14)

Fáczán 12/6, Némethi 9/3, Turai-Krausz 6, Simon 2, Schiller 2, Sipos, Branda, Juhász, Gonda, Kuhajda, Odorige

statisztika

Serdülő csapatunk tovább folytatta szereplését a kadet regionális bajnokságban. A kadet meccseknek köszönhetően az utóbbi időben sokat fejlődtünk és már egyre bátrabban, magabiztosabban tudunk szerepelni ezeken a mérkőzéseken. Első negyedben, amíg emberfogással védekezett ellenfelünk, addig tudtuk tartani a lépést, ám az 5.percben zóna védekezésre váltottak és ezek után támadásban nem igazán találtuk a helyünket. Első negyed végén már 10 ponttal ment ellenfelünk, sajnos nem tudtuk tartani a lépést és ez a különbség csak nőtt. 31 ponttal nem lehet mérkőzést nyerni. Védekezésben, pedig a magas játékosaikkal egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni, gyakran bambultunk, elfelejtünk menni a lepattanóért, nem zártunk ki. Ezeket az alap hibákat minél előbb szeretnénk kijavítani, sokat kell még dolgozni, de van fény az alagút végén.

2022. november 17. - Regionális kadett bajnokság

Török Flória Törekvés SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 78-37 (24-5, 28-7, 13-12, 13-13)

Sipos 8, Fáczán 7, Kuhajda 7, Schiller 4, Némethi 4, Odorige 4, Turai-Krausz 3, Juhász, Simon, Branda

statisztika

Csütörtökön újra pályára léptünk kadett B csapatunkkal, ellenfelünk a Törekvés csapata volt, akikkel előtte egy hete játszottunk. Próbáltunk javítani a korábbi hibáinkon, sajnos eléggé tartalékos kerettel álltunk pályára 9 fővel. Lányaink elszántan küzdöttek, egy gyengébb első félidő után sikerült javítani mind támadásban és védekezésben is. Úgy gondolom ezeket a kadett bajnokságban szerzett tapasztalatokat remekül fogjuk tudni hasznosítani a serdülő korosztályos mérkőzéseken.

2022. november 11, 13. - Regionális kadett bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Török Flóris Törekvés SE 41-86 (14-35, 6-18, 14-22, 7-11)

Gonda 14; Turai-Krausz 7; Kuhajda 6; Fáczán 5; Bayomi 2; Schiller 2; Horváth 2; Simon 2; Branda 1; Juhász; Némethi; Sipos

statisztika

A mérkőzés felvétele itt. >>

Zsíros Akadémia Kőbánya - KLKA 52-68 (16-13,15-15,13-19,8-21)

Benkó 13; Schiller 8; Simon; Sipos 7; Fáczán 6; Némethi 4; Odorige 3; Branda 2; Kuhajda 1; Turai-Krausz; Juhász

statisztika

Serdülő lányaink pénteken és vasárnap is hazai pályán szerepeltek. Sajnos betegségek, sérülések és egyéb okok miatt alap embereink nélkül kellett helytállnunk a hétvégi fordulókon. A pénteki mérkőzést a Törekvés SE csapata ellen játszottuk, sok pontatlansággal, eladott labdával és lassú irammal kezdtük meg a meccset. Ezeket szerencsére a második félidőre sikerült javítanunk, ám sajnos alul maradtunk ellenfelünkel szemben. Vasárnap a Kiss Lenke KA csapatát fogadtuk otthonunkban, velük már korábban játszottunk, így eljött a visszavágó ideje. Határozottan jobb, kiegyensúlyozottabb teljesítményt mutattunk, kevesebb kapkodással, hibával játszottunk mint legutóbb. Végig egy kiélezett mérkőzést játszottunk, de a végjátékra elfogytunk. Külön kiemelném Sipos Boglárkát, Simon Alexát és Kuhajda Lucát, akik hatalmas elszántsággal és extra teljesítménnyel segítették a csapatot. Jobbulást kívánunk Horváth Vivinek is, aki a pénteki meccsen bokasérülést szenvedett.

2022. október 21. - Regionális kadett bajnokság

KLKA - Zsíros Akadémia Kőbánya 73-61 (24-11, 13-9, 25-15, 11-26)

Gonda 18; Némethi 14; Fáczán 11; Sipos 4; Odorige 4; Turai-Krausz 2; Simon 2; Juhász 2; Branda 2; Schiller 2; Bayomi; Horváth

Múlt hétvégén serdülő lányaink megkezdték szereplésüket a kadet regionális bajnokságban. A plusz fejlődési lehetőség és meccsrutin szerzés érdekében indítottuk el a lányokat az eggyel idősebb bajnokságban is. Ellenfelünk a Kiss Lenke Kosársuli csapata volt, akikkel egy tanulságos mérkőzést tudtunk játszani. Az első negyedben borzalmas, gyenge hozzáállással kezdtünk játszani, aminek meg is lett az eredménye. Második ötösünk egy fokkal elfogadhatóbb teljesítményt mutatott a pályán, így a félidőt 37-20-ra elvesztettük. A harmadik felvonásban 30 pontra nőtt a különbség az ellenfél javára, majd az utolsó negyedre egyszer csak megtanultunk kosárlabdázni, csak úgy csökkent a különbség a két csapat között. Egészen 8 pontos!! hátrányig sikerült visszajönnünk az utolsó 2 percre, de sajnos ez kevésnek bizonyult és idegenben alulmaradtunk. Sajnos meg kell értenünk, hogy ez a teljesítmény még a serdülő bajnokságban is kevés lesz a továbbiakban. A negyedik negyedre tudunk építeni, és ha azt a hozzáállást tartani tudjuk, akkor nem lesznek itt gondok. Gratulálunk lányainknak, nagyot küzdöttek a végén.

statisztika

2022. október 15. - Országos serdülő bajnokság középház

Zsíros Akadémia Kőbánya - Törekvés SE/A 70-57 (27-10, 16-19, 17-13, 10-15)

Némethi 6; Gonda 22; Branda 2; Odorige 9; Schiller 6; Bayomi 2; Turai-Krausz 4; Benkó11; Fáczán 8; Juhász; Sipos

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - Óbudai Kaszások/A 74-35 (23-8, 26-14, 15-6, 10-7)

Sipos 16; Némethi 14; Gonda 12; Branda 8; Odorige 7; Simon 6; Schiller 4; Bayomi 4; Turai-Krausz 3; Benkó; Fáczán; Juhász

statisztika

Hétvégén kettő mérkőzést játszottunk, ezzel megkezdve szereplésünket a serdülő középházban. Első ellenfelünk a Törekvés csapata volt, akik ellen remekül kezdtünk, így az első negyedet 27-10-el tudtuk zárni. Utána jöttek kisebb nagyobb hullámvölgyek, de szerencsére ellenfelünk 10 pontnál közelebb nem tudott feljönni. Itt kiemelném Gonda Réka 13 szerzett labdáját, ami nagyban hozzásegítette a csapatot a győzelemhez. A második mérkőzést az Óbudai Kaszások ellen játszottuk. A sok pontatlanság és kapkodás ellenére végig vezetve tudtunk győzni. Külön megemlíteném a 28/9-es büntető mutatót, amin mihamarabb változtatni kell. Összességében úgy gondolom, hogy van hova fejlődni, muszály lesz fejben lenyugodni és össze szedni magunkat, mert a későbbiekben ez a teljesítmény sajnos kevés lesz. Köszönjük a helyszínen szurkoló szülőknek a bíztatást és, hogy ilyen formában hozzá segítették a lányokat a győzelemhez.

2022. október 1. - Nemzeti Kadett Bajnokság selejtező II.

BEAC-Újbuda KA - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 75-43 (26-11, 24-8, 19-9, 6-15)

Gonda Réka Johanna 7, Fáczán Lili: 10, Kuhajda Luca Júlia, Sipos Boglárka 2, Schiller Sára, Némethi Alexandra Erzsébet 10, Benkó Regina 7, Odorige Covenanant Evumena 2, Turai-Krausz Luca 2, Juhász Hedvig, Bayomi Dorottya.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Szombathelyi Sportiskola 68-80 (12-18, 16-14, 18-20, 22-28)

Gonda Réka Johanna 16, Fáczán Lili 14, Kuhajda Luca Júlia 3, Sipos Boglárka 2, Schiller Sára, Némethi Alexandra Erzsébet 10, Benkó Regina 23, Odorige Covenanant Evumena 3, Turai-Krausz Luca 2, Juhász Hedvig, Bayomi Dorottya.

statisztika

Serdülő csapatunk a hétvégén Szombathelyen vett részt a kadett bajnokság selejtezőjének második csoportjában. Ellenfeleink a BEAC/B és a Szombathelyi SI csapatai voltak. Ebben a bajnokságban a tapasztalatszerzés és a serdülő bajnokságra való minél eredményesebb felkészülés a célunk, de minden mérkőzésen a győzelem igényével és szándékával lépünk pályára. Ennek megfelelően mérkőzéseinket a serdülő bajnokságban alkalmazandó ''két ötössel'' kezdtük, így mindegyik utazó játékosunknak játéklehetőséget tudtunk adni. A mérkőzések remekül szolgálták a felkészülésünket, ahogy szokták mondani a játék tanít, és mi sok mindent tanulhattunk. Néhány játékosunknak még fel kell venni azt a bizonyos ritmust, be kell dobni a ziccereket és le kell szedni a lepattanókat. Ebben az esetben azt gondolom, hogy az eggyel idősebb korosztályban is eredményesek lehetünk. Csapatszinten a BEAC/B elleni mérkőzés utolsó 15 perc emelhetjük ki, ezt a szakaszt 19-6-ra sikerült megnyerni. Egyénileg mindkét mérkőzésen voltak olyan játékosaink, akik kiemelkedően teljesítettek, de olyan nem, aki mindkét mérkőzésen egyforma teljesítményt hozott volna, ez is egy olyan terület ahol fejlődni kell és ahol fejlődni is fogunk. Köszönjük a szombathelyiek remek szervezését, és a szülők biztatását. Megyünk, dolgozunk tovább!

2022. szeptember 24-25. - Nemzeti Serdülő Bajnokság selejtező II.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Soproni Darazsak Akadémia/B 106-11 (39-1; 30-3; 16-4; 21-3)

Turai 3; Némethi 12; Gonda 18; Fáczán 17; Benkó 16; Sipos 15; Horváth 4; Odorige 8; Kuhajda 2; Schiller 8; Branda 4

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - KS Szeged 66-34 (16-5; 23-5; 19-8; 8-16)

Turai 2; Némethi 6; Gonda 15; Fáczán 6; Benkó 16; Sipos 8; Horváth 1; Odorige 5; Branda 6

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Akadémia/B 72-40 (19-9; 15-8; 21-17; 17-6)

Turai 5; Némethi 13; Gonda 17; Fáczán 14; Benkó 19; Sipos 2; Horváth 2

statisztika

Hétvégén három mérkőzést játszottak U14-es lányaink, ahol fontos volt, hogy csoport elsők vagy másodikok legyünk, ugyanis ettől függött, hogy középházba jutunk-e. Nem csalódtunk a lányokban, mert 3/3-as mutatóval zárták a hétvégét. Sok apró hibával játszottunk, gyakran kapkodtunk, de már határozott fejlődést mutattunk a múlt heti selejtezőnkhöz képest. Külön kiemelném az első éves serdülő játékososainkat, akik remek megmozdulásokkal tudtak bizonyítani mind a három mérkőzésen.

2022. szeptember 17-18. - Nemzeti Serdülő Bajnokság selejtező I.

Zsíros Akadémia Kőbánya - DEAC KA 74-19 (28-3, 23-4, 11-11, 12-1)

Turai-Krausz 9, Némethi 18, Fáczán 22, Benkó 11, Horváth 4, Odorige 2, Kuhajda 4, Juhász 2, Branda 2

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - UNI Győr KA 37-80 (6-20, 10-26, 9-23, 12-11)

Némethi 13, Fáczán 4, Benkó 12, Odorige 4, Kuhajda 2, Schiller 2

statisztika

Csata DSE/A - Zsíros Akadémia Kőbánya 91-43 (30-13, 23-5, 23-9, 15-16)

Turai-Krausz 1, Némethi 8, Fáczán 5, Benkó 17, Horváth 2, Odorige 3, Branda 2, Kuhajda 2

statisztika

2022. szeptember 10-11. - Nemzeti Kadett Bajnokság selejtező I.

KSC Szekszárd - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 101-45 (24-12; 22-12; 21-14; 34-7)

Bayomi 5; Némethi 9; Gonda 8; Fáczán 5; Benkó 15; Sipos 3

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Szolnoki Sportcentrum 76-44 (27-8; 8-15; 14-13; 27-8)

Bayomi 5; Némethi 10; Gonda 24; Fáczán 9; Benkó 24; Sipos 1; Horváth 4; Odorige 2

statisztika

Vasas Akadémia/B- Zsíros Akadémia Kőbánya/B 90-31 (19-10; 26-4; 25-13; 20-4)

Némethi 10; Gonda 4; Fáczán 4; Benkó 9; Sipos 2; Odorige 2

statisztika

A hétvégén serdülő csapatunkkal részt vettünk a kadett selejtező első fordulóján. Szombaton kettő mérkőzést játszottunk szolnokon, vasárnap pedig hazai pályán fogadtuk ellenfelünket. Első mérkőzést a rutinosabb Szekszárd csapatával játszottuk, nagyobbak és idősebbek voltak nálunk, így sajnos alul maradtunk. Ezek után nem búslakodtak lányaink, következő ellenfelünk a házigazda Szolnoki csapat volt. Tudtuk, hogy itt az esély a győzelemre. Serdülő csapatunk extra teljesítménnyel nyerni tudott az idősebbek ellen. Vasárnap folytattuk a selejtezőt a Vasas/b csapata ellen. Mind fejben, mindtestileg fáradtak voltunk a szombati kettő meccs után és ez sajnos meg is látszott a teljesítményünkön. Összességében úgy gondolom, hogy a lányok remekül helytálltak az idősebb korosztályban. Remek felkészülési lehetőség volt számunkra a jövőheti serdülő selejtezőre.

2022. szeptember 3. - Basketgirlz Superchallenge

NKA Pécs - Zsíros Akadémia 83-47 (11-10; 27-11; 22-9; 23-17)

Némethi 5; Bayomi 4; Turai-Krausz 3; Gonda 6; Fáczán 3; Sipos 7; Horváth 6; Odorige 4; Branda 3; Schiller 4

Szolnoki Sportcentrum - Zsíros Akadémia 33-69 (11-11; 7-17; 8-16; 7-25)

Turai-Krausz 4; Némethi 14; Gonda 18; Bayomi 2; Fáczán 14; Horváth 6; Odorige 2; Branda 1; Simon 7

Első ellenfelünkkel, az NKA Pécs csapatával szemben sajnos alulmaradtunk. A félidőig nem igazán találtuk a helyünket a pályán, sokat hibáztunk. A második felvonásra sikerült rendezni sorainkat, de az már késő volt. A következő mérkőzésen a szolnokiak ellen egy jóval kiegyensúlyozottabb játékkal sikerült felülkerekednünk ellenfelünkön. Úgy gondolom, sokat tanulhattunk ezekből az edzőmérkőzésekből. Van még hova fejlődni, de kezdetnek nem volt rossz. A csapat legjobbja díjat megérdemelten Fáczán Lili kapta. Gratulálunk ellenfeleinknek és persze a lányoknak is!