TINI (U13) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Vámos Anna, Kutrik Dóra, Halmai Tifani, Katonás Kamilla, Takács Dorina, Józsa Evelin, Benke Zsófia

Középső sor (balról): Sámuel Gergely (edző); Mihaleszkó Anna, Király-Farkas Lili, Tar Csenge, Nagy Réka, Stelczer Virág, Tatár Hanna, Tatár István (edző)

Ülő sor (balról): Oberfrank Laura, Gallyas Andrea, Tóth Zille, Zsirka Erzsébet, Nagy Réka, Lányi Léna

2017.05.18. Budapest Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Törekvés SE 68-58 (20-13,26-17,10-16,12-12)

OBERFRANK 15, NAGY 14, KUTRIK 10, Gallyas 6, Mihaleszkó 6, Király-Farkas 5, Takács 4, Tatár 4

Egy országos 6. csapat ellen nyerni mindig nagy dolog. Nekünk sikerült, és ezért jár a dicséret. Nem játszottunk igazán jól. Sőt. Rengeteg kapkodás, eladott labda és pontatlan befejezés jellemezett minket. A lányok védelmében azért megjegyzem, hogy az utóbbi hetek fáradtsága kezd kiütközni a csapaton, de ez úgy gondolom természetes. Oberfrank Laura nyújtott kiemelkedő teljesítményt, a többiek hozták azt, ami elég volt a győzelmünkhöz.

statisztika

2017.05.23. Budapest Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia 77-51 (29-6,15-18,24-13,9-14)

NAGY 28, OBERFRANK 10, Gallyas 9, Király-Farkas 7, Katonás 5, Tatár 4, Kutrik 4, Takács 4, Mihaleszkó 4, Tar 2

Határozott kezdés után kisebb stagnálás következett. A második félidőben kissé hullámzóan teljesítettünk. Nagy Réka kilógott a mezőnyből a játékával és a statisztikai mutatóival egyaránt. Volt, akiben még maradt a jó teljesítményből, de volt olyan is (Tar Csenge) aki szinte mindent kiadott magából. A győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Stabilan hoztuk a mérkőzést, és ehhez jár a gratuláció.

statisztika

Nemzeti Tini Bajnokság döntő - 2017. április 27-30, Székesfehérvár

Csata DSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 92-61 (28-17, 27-9, 15-18, 22-17)

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - Széchenyi KA 70-66 (18-21, 16-13, 18-19, 18-13)

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - MVSI Vadmacskák 58-55 (22-14, 14-11, 6-18, 16-12)

statisztika

Dávid Kornél KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 56-76 (10-26, 21-17, 10-16, 15-17)

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya - KSC Szekszárd 91-62 (31-4, 13-31, 16-7, 31-20)

Zsíros Akadémia Kőbánya – SBK Sadska 60-34

Egy hasznos tornán vehettünk részt. Nagy szívfájdalmunk, hogy nem tudtuk megnyerni, de úgy érzem ebben a mezőnyben a 3. helyezés dicséretet érdemel. Leginkább mentalitásban fejlődhettünk sokat.

2017.04.08. Budapest Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – MTK Budapest 116-33 (55-7,34-4,11-13,16-9)

OBERFRANK 23, GALLYAS 22, TAKÁCS 16, KUTRIK 13, KIRÁLY-FARKAS 11, TAR 11, Mihaleszkó 5, Nagy 5, Katonás 4, Tóth 4, Zsirka 2

Az első félidei határozott játékunk eldöntötte a találkozó végkimenetelét. Papírforma győzelem született a lefújást követően.

statisztika

2017.04.02. Budapest Bajnokság

Vasas Akadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya 74-42 (20-23,18-0,17-12,19-7)

NAGY 17, MIHALESZKÓ 12, Kutrik 6, Oberfrank 5, Takács 2

Fővárosi rangadót játszhattunk Pasaréten. A rangadóra sajnos mi nem igazán érkeztünk meg. Ellenfelünk sokkal jobban akart és harcolt, és ez végig meglátszott. Még soha nem produkáltunk olyan negyedet, ahol nem dobtunk volna kosarat. Most ez is eljött. Ezt a találkozót egy ideig nem fogjuk elfelejteni. Gratulálunk az Ellenfelünknek!

statisztika

2017.03.25-26. Országos Középdöntő

Zsíros Akadémia Kőbánya – DVTK 88-68 (25-15, 12-19, 26-12, 25-22)

NAGY 28, GALLYAS 21, KUTRIK 11, OBERFRANK 10, Tatár 8, Takács 7, Mihaleszkó 2, Katonás 1

A második napon a hazai gárdával vívhattunk éles csatát. A tét számukra a döntőbe jutás volt. Mi ezt már a zsebünkben tudhattuk. A legjobb mérkőzésünket játszottuk. Mindvégig érezni lehetett, hogy nem adjuk ezt a találkozót sem. Kutrik Dóri ismét áldozatos munkát vállalt, és néhol klasszis teljesítményt nyújtott. Oberfrank Laura egy szívós védekezéssel és ötletes támadójátékkal rukkolt elő. Tatár Hanna és Takács Dorina remekül egészítette ki a társakat. A „kapitányunk” (Nagy Réka) és a „védővámpírunk” (Gallyas Andi) pedig megállíthatatlannak bizonyult. A mérkőzés második játékrészében már parádésan játszottunk. A 40 perc elteltével ismét győzelemmel mehettünk pacsizni. Úgy éreztük, mindenkiről nagy terhek estek le. Megvan a legjobb 8! Nagyon ügyesek voltatok Lányok! Egy gondolat még a végére. Mi edzők maximalisták vagyunk, és mindenben találunk hibát. Talán ez természetes. De tudjuk értékelni egy csapat fejlődését, és kitartását. Ebben a szezonban a tini csapatunk 16 országos meccsből 15-öt (!) megnyert, és jutott a 8-as döntőbe. Ez mindenképpen hatalmas fegyvertény. Nagyon büszkék vagyunk Rátok!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Törekvés SE 78-51 (23-13, 13-16, 18-8, 24-14)

GALLYAS 16, NAGY 15, TAKÁCS 11, TATÁR 10, KUTRIK 9, Oberfrank 8, Mihaleszkó 5, Tar 2, Katonás 2

A délutáni találkozóra ismét koncentráltan érkeztünk. Sajnos itt sem sikerült élesre állítani magunkat. Sok hiba és kapkodás. Gallyas Andi kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Nagyon örültünk Kutrik Dóri teljesítményének, aki igazi vezérként és önfeláldozóan játszott. Nagy Réka, Tatár Hanna és Takács Dorina villant meg még párszor. Kicsit úgy érezhettük, amikor az ellenfelünk közelebb jön, mindig akadt valaki, aki megtolta a szekerünket, de igazán magabiztos és lehengerlő győzelemnek ezt a találkozót sem mondhattuk. A nap végén 2/2-vel álltunk. Az eredményeket illetően boldogok voltunk. Minden az eltervezett úton haladt.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kanizsa DKK 84-59 (27-9, 22-24, 18-15, 17-11)

NAGY 25, GALLYAS 10, OBERFRANK 10, Takács 8, Tóth 8, Tatár 7, Kutrik 7, Katonás 4, Tar 3, Király-Farkas 2

Nagy reményekkel érkeztünk az országos középdöntőbe. Az első mérkőzésen a Nagykanizsa együttese várt ránk. Sajnos nem játszottunk igazán élesen. A dobószázalékunk messze alatta volt az elfogadhatónak. Igazán kiemelkedőt védekezésben sem nyújtottunk, bár az 51 szerzett labda parádés statisztikai mutató, (ebben leginkább Nagy Réka, Gallyas Andi és Kutrik Dóri teljesítménye volt döntő) de az összképet nézve senki nem volt elégedett. Többre vagyunk képesek. Az ellenfelünk szívósan tapadt ránk, de az első negyedben szerzett előnyünk tetemesnek bizonyult. A meccs lefújását követően gratuláltunk a lányoknak, mert győztesen jöhettünk le, és egy középdöntőben ez mindenképpen dicséretet érdemel.

statisztika

2017.03.13. Budapest-bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – KLKS 114-39 (29-11, 28-9, 34-15, 23-4)

TAKÁCS 24, NAGY 24/3, OBERFRANK 18, KUTRIK 16, GALLYAS 16, Tatár 7, Mihaleszkó 6, Király-Farkas 2, Lányi 1

Szemmel látható változáson ment át a csapat a 3 nappal korábbi mérkőzéshez képest. Sokkal tisztábban és precízebben védekeztünk. A támadásaink pedig gyorsabbak és ötletesebbek lettek. Már kerestük a társakat a labdával és jóval intelligensebben tudtunk játszani. Takács Dorina, Kutrik Dóri és Oberfrank Laura 100 százalékot javult. Nagy Réka ismét hengerelt, és visszatért betegségéből a „védővámpírunk”, Gallyas Andi is. Összességében Mindenkit megillet a dicséret. Ez most igazi csapatmunka volt. Jól volt Lányok!

statisztika

2017.03.10. Budapest Bajnokság

Kiss Lenke KS – Zsíros Akadémia Kőbánya 68-72 (16-12, 23-23, 15-21, 14-16)

MIHALESZKÓ 26, NAGY 24/3, Tatár 4, Lányi 4, Katonás 4, Tar 4, Király-Farkas 2, Oberfrank 2, Kutrik 1, Takács 1

Ha van rossz kezdés, akkor azt hiszem az első negyedben ezt láthattuk. Roppant bizonytalan támadójáték, és gyakorlatilag „betli” jellemezte a Top játékosainkat. A második negyed sem hozott gyökeres változást, viszont itt már megjelent két kiemelkedő teljesítmény. Sajnos az egész mérkőzésen csak kerestük a saját játékunkat. Lányi Lénával és Király-Farkas Lilivel elégedettek voltunk. Nagy Réka teljesítménye nélkül azt hiszem nem tudtunk volna most nyerni. Ő volt az egyik, aki képes volt jobb teljesítményre sarkallni a csapattársakat és a hátán vitte a csapatunkat. Igazából egy olyan társa akadt, aki klasszis teljesítményt nyújtott. Mihaleszkó Anna egyértelműen nyerőember volt a péntek esti találkozón. 26 pontjával a legeredményesebb pontszerzőnk volt, de a lepattanóival és a szerzett labdáival is kiemelkedett. Nagyon büszkék voltunk rá. Régen mondhattam ilyet, de örülhettünk, hogy győzelemmel tértünk haza. Mindenképpen meg kell említenem, hogy pár játékosunk szinten alul teljesített, és azt hiszem, ezt nem engedhetjük meg magunknak többször.

statisztika

2017.03.04. Budapest Bajnokság

MTK Budapest – Zsíros Akadémia Kőbánya 26-116 (14-16, 2-46, 7-27, 3-27)

NAGY 32, GALLYAS 25, KUTRIK 14, MIHALESZKÓ 12, Takács 8, Tóth 6, Oberfrank 7, Tar 6, Tatár 6

Katasztrofális első negyedet sikerült produkálnunk. Olyan hibákat vétettünk, mint egy kezdő kosaras, akinek ez az élete első meccse. A második ötösünk pillanatok alatt rendezte a sorokat és egyértelművé tette, hogy itt szoros eredmény nem lesz. A második félidő valamivel kulturáltabb játékot hozott, de itt is érződött, hogy rengeteg hibával dolgozunk önmagunkhoz képest. Gallyas Andi nyújtott megbízható teljesítményt és hozott intelligens játékot. Nagy Réka tripla-duplát ért el. (32 pont, 20 szerzett labda, 10 gólpassz) Ez számszerűen hatalmas teljesítmény. Ami bánt minket edzőket, hogy az egyik ötösünk már meccsek óta alul múlja saját magát. Ezen villámgyorsan változtatni kell. Több van bennünk annál, hogy elügyetlenkedjünk minden meccsen egy egész negyedet.

statisztika

2017. február 25-26. - Országos Selejtező, Budapest-Kőbánya

Zsíros Akadémia Kőbánya – KA Pécs 92-74 (24-22, 22-22, 24-17, 22-13)

NAGY 25, KUTRIK 15, MIHALESZKÓ 14, TAKÁCS 10, TATÁR 10, Oberfrank 5, Katonás 4, TÓTH 3, GALLYAS 2, Király-Farkas 2, Tar 2

Rangadóhoz méltó hangulat és feszültség jellemezte a mérkőzést. Sajnos roppant görcsösen játszottunk és sok pontatlansággal. Az első játékrész abszolút kiegyenlített volt. A második etap elején úgy nézett ki, hogy sikerül egy komolyabb előnyt felépítenünk, de a hibáink miatt hamar visszazárkózott az ellenfelünk. A záró negyedben sikerült megszereznünk a győzelmet. Támadásban Nagy Réka, Kutrik Dóri volt a legeredményesebbünk. Ők ketten voltak a csapatunk vezérei. Tatár Hanna és Takács Dorina mutatott még ötletes játékot. Tóth Zillét dicséret illeti, mert rengeteget hozzátett a sikerhez a védekezésével. Még két játékosunkat kell mindenképpen megemlítenem, akik véleményem szerint extrát tudtak hozni. Mihaleszkó Anna védekezésben és támadásban egyaránt különlegesen játszott. Nagyon ügyes volt. A másik játékos, aki lehet csak 2 pontot dobott, de elképesztő védekezésével gyakorlatilag biztos hátteret adott a csapatunknak. Gallyas Andi igazi megszállott védő volt ismét. Mindenképpen a győzelmünk egyik kulcsa volt. Eléggé megszenvedtünk a győzelemért, de az eredmény és az akarat miatt úgy érzem, jár a dicséret. Ügyesek voltatok, de azt hiszem nem a maximumot mutattuk magunkból!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia 80-35 (29-5, 9-19, 22-9, 20-9)

NAGY 32, GALLYAS 12, KUTRIK 11/3, MIHALESZKÓ 10, Takács 6, Oberfrank 6, Tatár 3

A városi rangadó nem várt eredményt hozott. Az első negyedben zseniálisan játszottunk, és egy nagyon komoly előnyt építettünk fel. A második negyed igazi mélyrepülést hozott. Mélyen magunk alatt teljesítettünk. A második félidőben viszont minden összeállt és hengerelt a csapat. A védekezésből mindenki kivette a részét. Kutrik Dóri a második félidőben kivillantotta a farkasfogait. Jól játszott. Mihaleszkó Anna ismét kivívta mindenki elismerését. Gallyas Andi védőmunkájához még hozzápakolt 12 pontot és 3 gólpasszt is. Több mint meggyőző volt a teljesítménye. A meccs legjobbja vitathatatlanul Nagy Réka volt. 32 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda és 3 gólpassz. Azt hiszem, ezek a számok magukért beszélnek. Csapatként remek teljesítményt nyújtottunk. A nézőtéren mindenki ámult a különbség láttán. Gratulálunk Lányok!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Soproni Darazsak 65-49 (20-11, 13-11, 15-10, 17-17)

NAGY 23, KUTRIK 11, Oberfrank 8, Takács 8, Mihaleszkó 6, Gallyas 3, Tatár 2, Király-Farkas 2, Tóth 2

Fáradtan játszottunk az egész meccsen. Ennek ellenére értelmesen támadtunk és jól is védekeztünk. Csak sajnos a befejezésre nem maradt elég koncentráció. Nagyon sokat hibáztunk. Szerencsénk volt, mert az ellenfelünk nem használta ki a fáradságunkat. A második félidőben azért szép lassan rendezni sikerült a mérkőzést, és a letámadással, valamint a pontos leindításokkal eldűlt a találkozó végkimenetele. Nagy Réka és Kutrik Dóri vezérként játszott. A selejtezőt 3/3-al zártuk. Az egész hétvégén fantasztikusan teljesítettünk. Bravó Lányok!

statisztika

2017. február 11 Budapesti Tini Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC/A 110-51 (29-9, 21-19, 31-6, 29-17)

OBERFRANK 27, NAGY 25, TAKÁCS 23, MIHALESZKÓ 13, Tatár 8, Király-Farkas 4, Kutrik 2

Ebben az évben harmadjára találkoztunk a BEAC Akadémia A csapatával. Ismét magabiztosan nyertünk. A legtöbb hibánk a második negyedben jött elő. Oberfrank Laura szinte egyedül húzta a csapatunk szekerét. A második félidőben szépen feljavult a játékunk.

statisztika

2017. február 4. Leány Országos Tini Bajnokság 5. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kanizsa DKK 86-62 (30-3, 13-19, 15-22, 28-18)

NAGY 34, TAKÁCS 13, Kutrik 9, Oberfrank 8, Tóth 8, Tatár 8, Mihaleszkó 4, Tar 2

Pécsre utazhattunk az utolsó alapszakasz fordulót lejátszani. Tudtuk, hogy két kemény mérkőzés vár ránk. Ráadásul a fél keretünk sérülésekkel bajlódott. A Kanizsa elleni találkozó álomszerűen kezdődött. Az első negyedben a letámadásunknak köszönhetően hengereltünk. (30-3) A fantasztikus kezdés után a második negyed rengeteg hibát és kapkodást hozott. Ez folytatódott a második félidőben is. Gyakorlatilag az első negyedben szerzett előnyünkből éltünk. Takács Dorina és Oberfrank Laura hozott talán csak egyenletes teljesítményt. Illetve Nagy Réka ismét előhozta a klasszisát. 34 pontjával és 13 szerzett labdájával nem lehetett az ellenfelünknek versenyezni. Réka mindig akkor segített, amikor szükség volt rá. Ismét vezér volt. Gallyas Andi és Tatár Hanna sérüléseik miatt nem tudtak annyit hozzátenni, mint amennyit szerettek volna. Ez nagyon bántotta őket, de volt más, aki segített a nehéz pillanatokban. Ezért vagyunk jó csapat. A mérkőzés végén megdicsértük a lányokat, mert szükség volt erre a győzelemre, és lehozták a meccset.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kosárlabda Akadémia Pécs 103-82 (26-24, 32-14, 25-20, 20-24)

NAGY 34, OBERFRANK 15, KUTRIK 13, MIHALESZKÓ 13, TAKÁCS 12, Tóth 7, Katonás 4, Gallyas 3, Tatár 2

A második meccset szerettük volna valahogy túlélni. Az első negyedben Tatár Hanna és Gallyas Andi a könnyeivel küszködve játszott sérüléseik miatt, hogy ne menjen el nagyon a pécsi gárda. Nagy Réka a végkimerülésig hajtotta magát és nem engedte, hogy előnnyel menjen pihenni az ellenfelünk. 26 pontunkból 20-at dobott az első etapban. Az utolsó másodpercben még egy hárompontost is beemelt és ezzel vezettünk 26-24-re az első 10 perc után. Mégis jobban örültek a pécsiek, mert Rékától féltek a legjobban és neki most ülnie kellett. (Kicsit mi edzők is úgy éreztük, hogy ezt nem bírjuk majd erővel és vége lesz a dalnak hamarosan) De akik ezután felálltak tőlünk a padról igazi rémálommá változtatták a második negyedet a hazai publikum előtt. Kutrik Dóri, Takács Dorina és Katonás Kamilla elképesztő védőmunkát végzett. Oberfrank Laura pedig mattolta a védőket. Laura ma extrát hozott és ezt senki sem vitatta. Kutrik Dóri most megmutatta, hogy nem viccből van ebben a csapatban és nem véletlenül várunk tőle sokat. Támadásban csapatszinten fantasztikusat alakítottunk. A legnagyobb dicséret mellettem hangzott el. Nagy Réka azt mondta, életében először jobb ülni és nézni a csapattársait játszani és biztatni őket, mint dolgozni a pályán. A második félidőre megmaradt ez a lelkesedés. Sőt! Réka visszaszállt, de szinte „csak” osztogatni. Folytatódott az Oberfrank-show és óriási lendülettel megérkezett Mihaleszkó Anna is mellé. Tóth Zille átvette Tatár Hanna, illetve Katonás Kamilla Tar Csenge szerepét. Most láthattam igazán, hogy milyen mély a csapatunk. Köszönet a sérültjeinknek (Gallyas Andi, Tatár Hanna, Király-Farkas Lili, Kutrik Andi és Tar Csenge) hogy vállalták az utazást és a játékot. Kellettetek a sikerhez. És természetesen köszönet a töbi HŐSÜNKNEK is! (Nagy Réka, Lányi Léna, Oberfrank Laura, Takács Dorina, Mihaleszkó Anna, Tóth Zille, Katonás Kamilla)Fantasztikus győzelem volt! Nagyon büszkék vagyunk Rátok!

statisztika

2017. január 14. Leány Országos Tini Bajnokság 4. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya – MVSI Vadmacskák 74-70 (30-22, 15-15, 15-16, 14-17)

NAGY 32, GALLYAS 14, TATÁR 10, Takács 4, Katonás 4, Mihaleszkó 4, Király-Farkas 2, Lányi 2, Tóth 2

Koncentráltan kezdtük a mérkőzést, de sok tényezőben pontatlanok voltunk. Kicsit nehezen tudtunk alkalmazkodni a miskolciak támadó játékához a védekezési kötöttségek miatt. De megoldottuk. Az eredmény alapján igazi szoros mérkőzést sejthet az ember, de igazság szerint végig magabiztosan vezettünk, csak a végére olvadt el az előnyünk. (Megjegyzem ebbe mi edzők is belenyúltunk taktikai okokból) Nagy Réka, Gallyas Andi és Tatár Hanna gyakorlatilag elintézte a támadójátékával az ellenfelünket. Mondhatnám, hogy az eredménnyel nem vagyok elégedett, de ez nem lenne tisztességes, mert kimondhatom, gyakorlatilag Mi alakítottuk így. A lányok végrehajtották az utasításokat, és megszerezték a győzelmet. Összességében ez így elég volt.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Törekvés SE 107-54 (33-17, 17-16, 26-12, 31-8)

NAGY 47, TAKÁCS 14, GALLYAS 12, TATÁR 10, TAR 8, Lányi 6, Katonás 4, Király-Farkas 2, Mihaleszkó 1, Tóth 1,

Óriási dicséret jár a lányoknak a második mérkőzés után. Nemcsak az eredmény és a játékunk volt lenyűgöző, hanem a hozzáállás és a motiváltság is. Azt megjegyezném, hogy véleményem szerint nincs ekkora különbség a két csapat között, de a mai napon a lányaink hengereltek. Tar Csenge érkezésével megerősödött ismét a védekezésünk. Tatár Hanna és Takács Dorina remekül kosarazott. Mindenki remek teljesítményt nyújtott ezen a találkozón. Kivéve két játékosunk. Ők ketten félelmetesen játszottak. Gallyas Andinak és Nagy Rékának több volt ebben a rangadóban, mint a csapattársaiknak. Ezt az első perctől érezni lehetett. Andi védőmunkája hihetetlen. Most még pontokkal is meglökte a saját teljesítményét. Szívem szerint azt mondanám a mérkőzés legjobbja volt. De ez nem lenne tisztességes a barátnőjével szemben. Nagy Réka az első pillanattól az utolsóig a kezében tartotta a mérkőzést és a játék minden elemében uralkodónak bizonyult. 47 pontjával és 9 szerzett labdájával mindenkit felülmúlt. A győzelemhez és a motiváltsághoz egyaránt hatalmas elismerés Nektek Lányok!

statisztika

2017.01.06-08. Nemzetközi Torna, Besztercebánya

Zsíros Akadémia Kőbánya – Széchenyi KA SE Győr 63-61 (13-18, 23-13, 14-15, 13-15)

NAGY 28, TATÁR 10, TAKÁCS 8, MIHALESZKÓ 8, Király-Farkas 4, GALLYAS 2, TAR 2, Oberfrank 1

A torna döntője hatalmas izgalmakat hozott. A védekezésünk remekül működött. Mindenki maximumot nyújtott. Takács Dorina a mérkőzés első felében a hátán vitte a csapatot. Király-Farkas Lili nagyon szépen mozgott és felvette a mérkőzés ritmusát. Tatár Hanna igazi extrát nyújtott. Hanna játéka kezd kiteljesedni. Jó volt látni ma is. Mindenképpen szeretnék kiemelni 3 lányt, akik elképesztő munkát végeztek védekezésben. Mihaleszkó Anna és Tar Csenge nagyon nehéz feladatot kapott, de megoldották. Le a kalappal előttetek. A védekezésünk igazi motorja pedig egyértelműen Gallyas Andi. Minden meccsen tönkreteszi az ellenfelét, és rendre a legjobbak jutnak neki. Andi védekező mozgása tanítani való. Nagyon kellett ma is a sikerhez. A végére hagytam még valakit, akitől nem lehet elvitatni, hogy a csapatunk igazi vezére minden tekintetben. Nagy Réka sosem hagyta még cserben ezt a csapatot, és a nehéz meccseken még inkább extrát hoz. Ma is tarthatatlan volt. A hozzáállásával, az intelligenciájával és a játékával egyértelműen a torna legjobb játékosa volt! Nyerőember lett ma is. Összességében azt mondhatjuk, hogy a csapatunk ismét bizonyított. Sikerült megvernünk az országunk egyik legerősebb csapatát. Tornagyőzelemmel térhettünk haza! Bravó Lányok!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Banska Bystrica 84-42 (10-10, 27-11, 23-17, 24-4)

NAGY 33, TAKÁCS 15, OBERFRANK 15, Tóth 6, Mihaleszkó 6, Gallyas 4, Katonás 3, Király-Farkas 2

Magabiztos győzelem a torna házigazdája ellen. Helyenként szellemes játék. Oberfrank Laura és Takács Dorina magabiztosan teljesített. Nagy Réka szinte a zsebéből húzott elő 33 pontot és 8 szerzett labdát. Nagyon könnyedén játszott. Mindenki játékba lendülhetett, és mindenki bele is szólt a mérkőzésbe.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Ban Poprad 65-36 (14-6, 18-5, 19-12, 14-13)

NAGY 16, TATÁR 10, Takács 8, Mihaleszkó 7, Király-Farkas 6, Gallyas 6, Tóth 4, Oberfrank 6, Tar 2

Az esti mérkőzésre kicsit elfáradtunk. Lapossá és pontatlanná vált a játékunk. A győzelem nem forgott veszélyben, de amatőr hibákat vétettünk. Tatár Hanna rendkívül bátran játszott. Mihaleszkó Anna él a lehetőségeivel, és nagyon sokat fejlődött az elmúlt hetekben. Gallyas Andi roppant szívósan dolgozik védekezésben minden találkozón. Nagy Réka mindig amikor kellett belenyúlt a meccsbe a pontjaival, gólpasszaival, labdaszerzéseivel. Közepes teljesítménnyel ünnepelhettük a negyedik győzelmünket két nap alatt.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Piestanske Cajosky 87-43 (24-14, 15-11, 17-12, 31-6)

NAGY 27, OBERFRANK 21, KUTRIK 10, Mihaleszkó 8, Tatár 7, Takács 5, Király-Farkas 4, Gallyas 4, Lányi 1

Rendkívül pontatlanul és határozatlanul játszottunk. Nagy Réka amikor kellett mindig belenyúlt a meccsbe, és ennek is köszönhető, hogy a mérkőzés nem forgott veszélyben. Oberfrank Laura a második félidőben extrát hozott, és sima győzelem lett így a vége. Természetesen egy nemzetközi tornán mindig örül az ember, ha győz, de nem voltunk megelégedve magunkkal.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Young Angels Kosice 67-47 (14-16, 21-10, 16-1116-10)

NAGY 20, MIHALESZKÓ 11, OBERFRANK 11, KUTRIK 9, GALLYAS 7, Takács 5, Tatár 4,

Teljesen más meccs várt ránk este, mint a délelőtt. Hatalmas lányok ellen játszottunk. A játékosaink szinte vért ittak, és elképesztően jól dolgoztak. A lepattanócsatát mi nyertük. A támadásban előjöttek a géniuszaink. Nagy Réka, Kutrik Dóri és Gallyas Andi klasszis teljesítményt hozott. Oberfrank Laura teljesítménye stabillá vált, és szenzációsan játszott. Mihaleszkó Anna játékát öröm volt nézni. De összességében mindenki parádésan játszott. Ez egy igazi nagy skalp volt! Halkan jegyzem meg, hogy egy euroligás felnőtt csapat utánpótlásgástatisztikardáját vertük meg. Bravó Csajok!

2016.12.03. Budapesti Tini Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Farkasrét 122-25 (34-3, 22-3, 36-5, 30-14)

OBERFRANK 26, TATÁR 18, KUTRIK 16, TAKÁCS 16, MIHALESZKÓ 16, KIRÁLY-FARKAS 12, Tóth 8, Gallyas 4, Nagy 2, Lányi 2, Vámos 2

Hamar kijött az erőfölényünk a találkozón. Örülök neki, hogy a 2005-ös játékosaink sok lehetőséget kaptak és éltek is vele. Oberfrank Laura, Tatár Hanna vagy Kiráy-Farkas Lili nagyon bátran és eredményesen játszott. Elégedettek voltunk Tóth Zillével, Lányi Lénával és Mihaleszkó Annával is. Vámos Anna is bemutatkozott a csapatunkban, és egyből kosarat is szerzett. A csapatunk „gerincemberei” nem játszottak annyit, de azt hiszem nekik nem is ezen a mérkőzésen kellett bizonyítani.

statisztika

2016.11.17. Leány Országos Tini Bajnokság 3. forduló

Atomerőmű SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 28-77 (10-24, 6-19, 8-16, 4-18)

NAGY 19, KATONÁS 11, GALLYAS 10, TAKÁCS 10, Mihaleszkó 7, Oberfrank 7, Tatár 4, Tar 4, Lányi 2, Kutrik 2, Tóth 1

Könnyed, és hibákkal teli játékkal sikerült megszereznünk a paksi lányok ellen a győzelmet. A mérkőzés kimenetele úgy gondolom egy pillanatig sem volt kérdéses. Örültünk, hogy több játékosunk is extra perceket kaphatott, és gyakorolhattunk.

statisztika

Csata DSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 79-60 (19-14, 23-9, 19-13, 18-24)

NAGY 19, Kutrik 9, Takács 9, Tatár 7, Mihaleszkó 5, Oberfrank 5, Gallyas 4, Tóth 2

Sajnos elmaradt az igazi rangadó hangulatú derbi. Ijedten, erőlködve és ötlettelenül kosárlabdáztunk. Sokkal határozottabban, és keményebben kell állnunk a lábunkon, ha egy hasonló képességű csapattal kerülünk majd szembe. Kiemelkedő teljesítményt csak Nagy Réka mutatott. Egy ilyen mérkőzésen sajnos ez csapatszinten kevés. Az utolsó negyedben feltámadtunk, de ehhez az is hozzátartozik, hogy ellenfelünk visszavett a tempójából. Nincs miért szégyenkeznünk. Egy országos bajnoktól kaptunk ki. Van még mit javítani, és tudjuk, hogy még sok munka vár ránk. Fárasztó hétvégét hagytunk a hátunk mögött.

statisztika

2016.11.26. Budapest Bajnokság

Törekvés SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 50-70 (19-19, 12-15, 10-19, 9-17)

NAGY 18, KUTRIK 15, GALLYAS 10, Mihaleszkó 8, Takács 7, Tatár 6, Oberfrank 4, Tóth 2

Kicsit nehezen melegedtünk bele a mérkőzésbe. Görcsösen is játszottunk. A második félidőre magunkra találtunk, és szép lassan uralni kezdtük a találkozót. A védekezésünk sokszor tompa és figyelmetlen volt. Többet is tudunk ennél, de a győzelmünk úgy éreztem nem forgott veszélyben.

statisztika

2016.11.19. Leány Országos Tini Bajnokság 2. forduló

TAKÁCS 19, NAGY 17, GALLYAS 15, KUTRIK 13, Oberfrank 2, Tatár 2, Király-Farkas 2, Mihaleszkó 2, Katonás 1

Egy remek adottságokkal rendelkező csapat ellen sikerült nyernünk. A lányok roppant fegyelmezetten és alázatosan kosaraztak. Mindenki hihetetlenül motiváltan és jól játszott. A találkozót végig uraltuk, és úgy gondolom megérdemelten nyertünk, nem kis skalpot gyűjtve be ezzel. A Takács-Kutrik-Nagy-Gallyas négyes szépen rendezte a támadásainkat és elosztották egymás között a pontok nagy részét. A védekezésünk csapat szinten remekül működött. Bravúr győzelem volt!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Soproni Darazsak/A 78-68 (24-18, 20-24, 16-10, 18-16)

NAGY 25, KUTRIK 19, GALLYAS 14, Takács 8, TATÁR 6, Kiráy-Farkas 2, Tóth 2, Oberfrank 2

Ha a Pécs elleni mérkőzésre azt mondtam remekül játszottunk, akkor ide legalább a fantasztikus jelzőt kell használnom. A hangulat fergeteges volt. (Ezt köszönjük a szurkolóinknak, akik plusz egy embert jelentettek a számunkra.) Támadásban- és védekezésben egyaránt Nagy Réka és Kutrik Dóri zseniálisat alakított. Nagyon jól dolgozott Gallyas Andi és Takács Dorina a támadások segítésében. A védekezésünk ismét szigorú és határozott volt. Külön ki kell emelni Tatár Hanna védőmunkáját, aki az ellenfelünk egyik legjobb játékosát kivette a játékból. Összességében parádés hétvégét varázsoltak a lányok. Mindenkiről csak jót lehetett mondani. Fantasztikus Csapatmunka volt. Bravó Lányok!

statisztika

2016. november 5. - Budapest-bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC 83-33 (26-8, 19-2, 15-11, 25-12)

NAGY R. 19, KUTRIK 14, GALLYAS 12, Oberfrank 8, Mihaleszkó 7, Takács 6, Király-Farkas 6, Tar 5, Lányi Léna 2, Tóth 2

Kissé zord körülmények között egy meggyőző játékkal győzelemmel debütáltunk a Budapest Bajnokságban is. Gratulálunk Lányok!

2016. október 16. - Leány Országos Tini Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Tatabányai KC 197-16 (53-0, 62-0, 36-14, 46-2)

NAGY R. 23, GALLYAS 24, TAKÁCS 24, KIRÁLY-FARKAS 21, KUTRIK 22, KATONÁS 18, TÓTH 14, OBERFRANK 12, LÁNYI 12, TATÁR 10, Tar 6, Mihaleszkó 6

Bemutatkoztunk az országos bajnokságon is. Sajnos nem volt egyenlő erők küzdelme az első találkozónk, ahogy az eredményből is látszik. A lányok végrehajtották a feladatukat, és a lefújás pillanatáig korrektül játszottak. A győzelemhez gratulálunk.

statisztika nem készült...

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC KA/A 142-42 (31-25, 26-9, 53-4, 32-4)

NAGY R. 41, TAKÁCS 25, GALLYAS 25, KUTRIK 20/3, OBERFRANK 17, Tatár 4, Kerekes 4, Tóth 4, Lányi 2

Fantasztikus teljesítmény és lehengerlő, magabiztos győzelem. Nagyszerű hétvégi produkciót láthattunk megfűszerezve néhány kiemelkedő egyéni teljesítménnyel. A hétvégi teljesítményhez gratulálunk Lányok!