KENGURU (U11) FIÚ CSAPATUNK EREDMÉNYEI

nagyításhoz klikk a képre

Hátsó sor (balról): Burghardt Balázs; Haár Gordon; Lányi Zalán; Csorba Tibor; Boronyai Tamás; Kluták Balázs; Varga Csongor; László Jakab; Felker Gegő

Középső sor (balról): ifj. Hajdu Péter (edző); Gönczi Gábor; Zack-Williams Balázs; Pályi Lőrinc; Márkus Balázs; Szőke Gergő; Szőke Bence; Cai Jinhang; Vígh Levente; Barabás Dominik; Szollár Gergő (edző)

Ülő sor (balról): Ruckel Balázs; Majsai Dávid; Pafféri Csaba; Molnár Gábor; Papp Kristóf; Chandler Thomas; Boronyai Dániel; Stumpf Milán; Kerekes Ákos

Kőbányai Kenguru Kupa

EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2017. április 13-16.

Snakes Ostrava - Zsíros Akadémia Kőbánya 34-45 (9-9; 11-11; 5-12; 9-13)

Plunges SRC Litnaglis - Zsíros Akadémia Kőbánya 58-18 (20-4; 13-2; 7-4; 18-8)

Zsíros Akadémia Kőbánya - BK MSK Ziar nad Hronom 45-35 (11-15; 8-7; 18-6; 8-7)

Zsíros Akadémia Kőbánya - KK Litija 50-26

Zsíros Akadémia Kőbánya - Klaipedos/B 28-44

NH Ostrava - Zsíros Akadémia Kőbánya 39-63 (10-15; 12-17; 6-16; 11-15)

Beszámolók itt. >>

2017. április 1. - U11 bajnokság 7. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Pannónia Vasas 48-70 (14-17, 20-27, 9-12, 5-14)

BORONYAI Tamás 18; MÁRKUS Balázs 12; BARABÁS Dominik 8; CSORBA Tibor 4; MAJSAI Dávid 3; SZŐKE Gergő 2; CAI Jinhang 1

MAFC Farkasrét - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 75-44 (25-6, 26-24, 15-6, 9-8)

MÁRKUS Balázs 15; BORONYAI Tamás 11; BARABÁS Dominik 10; SZŐKE Bence 3; SZŐKE Gergő 2; RUCKEL Dániel 1; CHANDLER Thomas 1; CAI Jinhang 1

Számunkra sajnos nem volt meglepetés a mutatott teljesítmény, hetek óta gödörben vagyunk, nem tudunk előre lépni, nem tudunk hetek óta rendesen edzeni. A legnagyobb problémánk mégsem a vereségek voltak (bár az utóbbi évek leggyengébb helyén fogunk végezni a csoportokat tekintve), hanem a küzdelem és a védekezés teljes hiánya, illetve sajnos már mérkőzésen is magatartásbeli problémák vannak. Ezen sürgősen változtatni fogunk.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Herman Pókok 39-38 (10-6; 6-8; (3-5); 14-14; 6-4)

Boronyai D. 3; Pafféri 10; Csorba 12; Lányi 6; Haár 7; Boronyai T. 1

Bp. Honvéd Falcons - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 24-29 (6-10; 0-6; (7-5); 5-5; 6-3)

Molnár 1; Boronyai D. 1; Kluták 1; Pafféri 3; Csorba 6; Haár 2; Boronyai T. 12; Gönczi 3

B csapatunk kicsit foghíjasan tudott kiállni a mérkőzésre. Az első mérkőzés végig szoros volt, Csaba és Tibi vitték hátukon a csapatot, a másodikon Toma nélkül sajnos nem tudtunk volna nyerni, Tibi és Csabi is elfáradt, ezen majd nyáron javítunk. A két mérkőzés teljesen ellentétes volt, míg az elsőn helyenként szervezetten és okosan játszottunk, a másodikon néha szt sem tudtuk hol vagyunk, lassan fordultunk és nem tudtuk felvenni a versenyt gyorsaságban (bár mondjuk kisebbek is vagyunk, de akkor is). Azért két győzelmet nem kell magyarázni.

2017. február 26. - U11 bajnokság 6. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Zuglói Sasok 40-44 (8-5, 6-15, (5-6), 4-8, 17-10)

CSORBA Tibor 10; KEREKES Ákos 8; BORONYAI Dániel 6; AJAO Rafael 5; PAFFÉRI Csaba 4; KLUTÁK Balázs 3; STUMPF Milán 2; HAÁR Gordon 1; VÍGH Levente 1

TFSE Farkasok - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 47-42 (10-6, 12-7, (4-6), 12-15, 9-8)

BORONYAI Dániel 11; PAFFÉRI Csaba 9; CSORBA Tibor 8; VÍGH Levente 3; KEREKES Ákos 3; HAÁR Gordon 3; GÖNCZI Gábor 2; AJAO Rafael 2; STUMPF Milán 1

Az A csapat után a B volt a porondon és rajtuk is nagyon látszott, hogy az utóbbi időben mennyire hektikus volt az edzéslátogatottság. Hol ez hiányzott, hol az, volt betegség, sérülés, családi program, minden. Ennek ellenére nem indult rosszul a mai program, mégis a rengeteg pontatlanságnak "köszönhetően" hátrányba kerültünk és bár szoros lett a meccs vége, eléggél átláthatatlan volt, hogy mégis mit szeretnénk támadásban és védekezésben. A második meccsen ezt egy az egyben lemásoltuk, így sajnos két gyufa lett a vége. Szintén párhuzam az A és a B csapat között, hogy sok szempontból olyan érzésünk volt, mintha visszakerültünk volna a startvonalra, oda, ahonnan augusztusban indultunk, de imádjuk a kihívásokat, időnk mint a tenger. Csabi, Dani és Tibi vitték a csapatot és bár ők is sokat hibáztak, azért kiemelkedtek a többiek közül a mai mérkőzésen. Tetszett még, hogy Ákos mennyire hajtott, bár nagyon sok dobást hiábzott. Rafi és Balázs még mindig kicsit bizonytalan, ők még egy "edzőtábornyira" vannak a többiektől. Gordontól több bátorságot várok, Milán most nem hozta a pontjait, Gábor meg ugyan még most mutatkozott be ezen a szinten, de többet várunk tőle, több van benne. Leventének is voltak jó pillanatai, végre kosarat is dobott.

2017. február 18. - U12 bajnokság 6. forduló

Török Sasok - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 58-43 (12-7, 22-11, 10-8, 14-17)

Márkus B. 10, Szőke G. 5, Szőke B. 1+1, Boronyai T. 9, Cai J. 4, Csorba T. 6+1, Majsai D. 2, Barabás D. 3, Chandler T., Kerekes Á., Ruckel D. +1, Ajao Rafael

Újabb lánycsapattal kerültünk szembe. Az első félidőben kesztyűs kézzel bántunk velük így sikerült meglépniük. A második félidőben sokkal keményebben játszva zárkózni tudtunk de sajnos a fizikális hátrányunkat nem sikerült ledolgozni.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Megyeri Tigrisek 49-44 (10-7, 15-21, 15-8, 9-8)

Márkus B. 12+1, Szőke G. 6, Szőke B. 3+1, Boronyai T. 17+1, Cai J. , Csorba T. , Majsai D. 2, Barabás D. 3+1, Chandler T. +1, Kerekes Á. +1, Ruckel D., Ajao Rafael

A második mérkőzés izgalmasabbnak ígérkezett. Az első negyedben sok helyzetünk volt amiket nem igazán tudtunk kosárra váltani. Szerencsére, ellenfelünk is sok hibával játszott (sok hibára kényszerítettük őket), így a negyed végére három pontos előnyben voltunk. A második negyed szintén nyögvenyelősen kezdődött és sajnos a védekezés sem működött úgy ahogy annak kellene. A térfélcsere után Toma parádé következett, 11 dobott pontjával a hátára vette a csapatot ezzel áthidalva a hullámvölgyet. A védekezés elfogadható volt, mindenki lelkiismeretesen kivette a részét belőle. Az utolsó negyedben higgadt játékkal sikerült megtartani az előnyt. Jó volt látni, hogy végre keménységben is sikerült helytállni. A zavaró tényezők ellenére nagyon szép tartása volt a csapatnak, le a kalappal. Továbbra is fejlődnünk kell a csapat átlagokat tekintve, el kell jutnunk a "néhány-fejű sárkány"-tól a "tizenkét-fejű sárkány"-ig.

2017. február 5. - U11 bajnokság 5. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Kaszások Akadémia 55-49 (10-6, 23-16, (8-6), 6-17, 16-10)

Márkus B. 20+1, Szőke G. 2+1, Szőke B. 3, Boronyai T. 13+1, Pafféri Cs. 1, Cai J. 2+1, Csorba T. +1, Majsai D., Barabás D. 7+1, Chandler T. +1, Lányi Z., Kerekes Á., Ruckel D. +1

A második mérkőzésen a kevésbé ismerős óbudaiak jöttek. Az első fordulóban látottak óta sokat fejlődtek ez az eredményeken és a Csata elleni mérkőzésen is látszott. Valamivel jobban kezdtünk ellenfelünknél bár aggasztó volt a kapott kosarak minősége ugyanis mind a hat pontot zavartalanul szerezhették. A második negyedben, köszönhetően Dominik régóta várt lepattanózásának és Balu 9 pontjának sikerült kicsit meglógnunk. A félidei büntetőkkel sem volt probléma így a fordulásnál tizenegy volt ide. (33-22) A harmadik negyed hozta a szokásos hullámvölgyet. Sokszor mondják, hogy nem jó 10-zel vezetni félidőben. Sajnos ez ránk is igaz. Megnyugodva, könnyelműen szórtuk el a labdákat, talán úgy gondoltuk megvan a meccs. Az előző fordulóban a Vasas ellen 20 pontról lett szoros most 10-et adtunk vissza. A negyedik negyedben Balu szokásához hívően lerendezte a dolgot bár többször rezgett a léc. A győzelem és az A csoportban maradás megvan, ám rengeteg hiba volt ami egyre bosszantóbb ezeket minél előbb ki kell javítanunk.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Csata Garfield 21-66 (8-13, 9-23, (4-8), 2-13, 2-17)

Márkus B. 5, Szőke G. +1, Szőke B. 2+1, Boronyai T. 8+1, Pafféri Cs. +1, Cai J. , Csorba T. , Majsai D. , Barabás D. 2, Chandler T. , Lányi Z., Kerekes Á., Ruckel D.

A héten ismét sokat betegeskedtünk de szerencsére a hétvégére mindenki bevethető volt. Érzésem szerint idén előszőr megcsíphettük volna a Csatás lányokat de sajnos erre nem került sor. Az első két percet leszámítva, ellenállás nélkül adtuk meg magunkat.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Vasas Bolhák 43-33 (12-10, 7-8, (4-6); 11-5, 9-4)

Boronyai D. 11, Pafféri 6, Ajao 6, Kerekes 5; haár 5, Molnár 5, Lányi 3, Kluták 2

Nagyon pontatlanul kezdtünk, sok ziccert kihagytunk és a védekezésünk is elég lyukas volt, viszont ki tudtuk használni a gyorsaságunkat és a harcosságunkat, így sikerült behúzni a meccset, ami szinte végig szoros volt.

Herceghalmi Tigrisek - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 50-22 (10-5, 13-0, (7-7), 8-5, 12-5)

Pafféri 5, Ajao 4, Boronyai D. 4, Stumpf 4, Lányi 2, Kerekes 1, Molnár 1; Haár 1

A második meccsre elfogyott az erő és a tudomány. Szörnyen idegesítő hibákat vétettünk, ami nem magyarázható az ellenfél erős fizikai fölényével. Alapvonali és oldalvonali bedobásból rengeteg lehetőséget adtunk az ellenfélnek, ez nagyon bosszantó tud lenni. Elfogytunk, de többnyire jól küzdöttünk.

U12 bajnokság 5. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Herceghalmi Tigrisek 43-35 (10-10, 15-8, (5-3), 8-8, 5-6)

Márkus B. 11, Szőke G. , Szőke B. 6+1, Pályi L. 2, Cai J. 2, Ruckel D. 2+1, Csorba T. , Majsai D. 5+1, Barabás D. 1, Chandler T. +1, Lányi Z., Boronyai T. 8+1

Zsíros Akadémia Kőbánya/B –Dunakeszi Kiscicák 48-35 (10-6, 10-13, (3-3), 9-7, 16-6)

Márkus B. 14, Szőke G. +1, Szőke B. 4, Pályi L. 6, Cai J. 1, Ruckel D. , Csorba T. , Majsai D. 6+1, Barabás D. 6+1, Chandler T. 2, Lányi Z., Boronyai T. 6

Mind a két mérkőzésen végre csapatjátékkal tudtunk győzni. Bár voltak kiemelkedő egyéni teljesítmények, de elmondható, hogy minden egyes játékosunknak volt 3-4 momentuma mind támadásban, mind pedig védekezésben. Jó volt látni, hogy mindenki kivette a részét a játékból és görcsösség nélkül, lazán kosárlabdáztunk. Csak így tovább!

U11 bajnokság 4. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Fürge Vasas 63-52 (13-8, 25-16, (6-7), 11-19, 14-9)

Márkus B. 26, Szőke G. 3+1, Szőke B. 2, Boronyai T. 10, Stumpf M. 2+1,, Cai J. +1, Csorba T. 7+1, Majsai D. 5, Barabás D. 2, Chandler T. +1, Pályi L., Lányi Z. +1

Az első félidőben minden a mi kedvünk szerint alakult. Kevés hibával eredményesen játszottunk. A védekezés is elfogadható volt. A félidei büntetőkkel nem volt különösebb probléma. A harmadik negyedben ellenfelünk megvariálta az ötösöket ez kis zavart okozott de szerencsére a kapott pofonok ébresztően hatottak így a negyed második felére normalizálódott a helyzet.. A negyedik negyedben sikerült növelni az előnyt így végülis magabiztos győzelemmel zártunk. Az első félidő nagyon meggyőző volt de a harmadik negyed hullámvölgyei rendszeresen megtréfálnak minket. Az előny megfelelő kezelését is meg kell tanulni szépen lassan, hogy ezzel se legyen probléma a későbbiekben.

Márkus B. 9+1, Szőke G. 1+1, Szőke B. +1, Boronyai T. 1+1, Pályi L., Cai J. 4+1, Csorba T. 6, Majsai D. 2+1, Barabás D. 6, Chandler T. 1, Stumpf M., Lányi Z. +1

Sajnos továbbra sem vagyunk egy súlycsoportban de vannak bíztató jelek, ezekbe kell kapaszkodnunk.

U12 bajnokság 4. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Budafoki Kölyökbikák 34-39 (8-8, 15-20, (3-5), 4-8, 7-3)

Márkus B. 10, Szőke G. 2, Szőke B. 8+1, Pályi L., Cai J. 6+1, Felker G. 3, Ruckel D. +1, Csorba T. , Majsai D., Barabás D. 2, Chandler T. , Lányi Z.

Az első meccsen jól kezdtünk, mind a két ötös felvette a kesztyűt, bár Toma hiánya azért érződött. A harmadik negyedben ismét kicsit meglépett az ellenfelünk, de a negyedik negyedre ismét közel tudtunk hozzájuk kerülni. Sajnos a győzelmet nem sikerült megszerezni.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Zuglói Sasok 36-40 (0-10, 13-7, 2-12, 21-11)

Márkus B. 26+1, Szőke G. +1, Szőke B. +1, Pályi L., Cai J. 2+1, Felker G. +1, Ruckel D., Csorba T., Majsai D. 2, Barabás D. , Chandler T. , Lányi Z.

A pihenő után papírforma alapján egy könnyebb ellenfél következett, erre az első negyedben sikerült rácáfolnunk. Dobott pont nélkül zártuk a negyedet. A “második” ötösnek sikerült közelebb férkőznie, így a félidőben nyílt volt a mérkőzés. A harmadik negyedben ismét hullámvölgybe kerültünk, amiből a negyedik negyedben sikerült kimászni, de ennek ellenére a mérkőzést egy két perc híján sajnos elvesztettük.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Grosics Vizslák 24-41 (4-4, 14-20, 3-5, 3-12)

Csorba T. 5, Boronyai D. 3, Majsai D. 2, Lányi Z. 1, Haár G. 2, Molnár G. 1, Kluták B., Stumpf M. 6, Alao R. 3, Vígh L. 1

Kéksárga Okapik – Zsíros Akadémia Kőbánya/B 47-26 (2-6, 24-8, 7-5, 14-7)

Csorba T. 11, Boronyai D. 2, Majsai D. 5, Lányi Z. 2, Haár G. 3, Molnár G. 1, Kluták B., Stumpf M. 2, Alao R., Vígh L.

Mind a két mérkőzésen magasabb és fizikálisan erősebb csapatokkal kellett versenyznünk. Amíg az erőnkből futotta partiban voltunk de csere nélkül sajnos ma csak ennyire futotta. Kezd hasonlítani kosárlabdára ami a pályán folyik. Rendszeresen visszaköszönnek az edzésen tanult és begyakorolt dolgok. Csak így tovább!

U11 bajnokság 3. forduló

Vasas Amazonok - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 59-61 (20-16,15-21,15-1,9-23)

Márkus B. 26+1, Szőke G. 3+1, Szőke B. , Boronyai T. 9+1, Pafféri Cs. 2, Cai J. , Csorba T. 8+1, Majsai D. 2, Barabás D. +1, Chandler T. +1, Pályi L. 4, Lányi Z. +1

A második mérkőzés más tészta volt. Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott. Toma és Tibi a megszokott, kiváló első félidei játékával megmutattuk, hogy van keresni valónk ezen a mérkőzésen. A négy pontos hátrányt a második negyedben pillanatok alatt ledolgoztuk és a negyed végére már mi vezettünk ugyanannyival. A félidei büntetőkre nem lehetett panasz. A második félidőben számítottam egy kis visszaesésre az eddigi mérkőzések tapasztalata alapján. Mezőnykosár nélkül egy pontot dobva tizenötöt kaptunk. A negyedik negyed elején tizenkettővel vezettek a pasaréti lányok. Balu 21 ebben a negyedben dobott pontjával és a CSAPAT kitűnő védekezésével illetve okos játékával az utolsó percekre újra nyílttá vált a mérkőzés. Az utolsó percben kiegyenlítettünk sőt a vezetést is átvettük amit nagyon érett játékkal sikerült is megtartani. Ezzel a győzelemmel sikerült az ”A” csoportban maradnunk és Budapest legjobb kenguru fiúcsapatakent mehetünk karácsonyozni.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Csata Garfield 24-82 (8-20, 12-34, (), 2-16, 2-12)

Márkus B. 8+1, Szőke G. 1+1, Szőke B. , Boronyai T. 6, Pafféri Cs. , Cai J. , Csorba T. 2, Majsai D. 2, Barabás D. 2+1, Chandler T. , Pályi L., Lányi Z.

A betegséggel tarkított téli időszak idén is utolért bennünket. Hétvégére a csapat egyharmada ágynak esett. Az első mérkőzésen okosan kellett beosztanunk az erőnket. Foghíjasan jelenleg még nem tudjuk felvenni a Csatás lányokkal a versenyt, így ezen a mérkőzésen más célokat tűztünk ki.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – BEAC Farkasrét 38-45 (4-14, 21-10, 8-11, 5-10)

Csorba T. 8+1, Pafféri Cs. 4+1, Boronyai D. 6+1, Lányi Z. 4, Kerekes Á. 2+1, Papp K. 4, Haár G. , Molnár G. +1, Felker G. +1, Stumpf M. 4

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Kéksárga Koalák 57-15 (5-18, 6-14, 1-15, 3-10)

Csorba T. 2+1, Pafféri Cs. 3, Boronyai D. 2+1, Lányi Z. 1+1, Kerekes Á. 3, Papp K., Haár G. , Molnár G. 1, Felker G. , Stumpf M.

Az “A” csapattal egyetemben itt is sok hiányzónk volt, illetve a csapat fele már reggel lenyomott két komoly derbit. Sajnos mindkét ellenfelünk jobbnak bizonyult de a tisztes helytállással nem volt gond. Ami maradt a srácokban azt kitették a pályára. Tapasztalatnak kitűnő volt.

2016. december 4. - U12 bajnokság 3. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Dunakeszi Kiscicák 65-53 (15-13, 20-9, (5-5), 6-17, 19-9)

Márkus B. 22+1, Szőke G. 4, Szőke B. , Boronyai T. 11+1, Pafféri Cs. 2+1, Cai J. 4, Kerekes Á. 2+1, Csorba T. 6, Majsai D. +1, Barabás D. 8, Chandler T. 1, Ruckel D.

A második ellenfelünk már nagyobb falatnak tűnt. Támadásban Toma vezetésével jól muzsikáltunk, viszont védekezésben kicsit meglepődtünk a lányok gyorsaságán. Ebből adódóan gyorsan Gyűjtöttük a faltokat. Toma és az ellenfél 10-és játékosa közötti dobó párbaj után 15-13-ra vezettünk. A második negyednek úgy tűnik jobban feküdt az ellenfél stílusa. Pillanatok alatt tízet pakoltunk közé. A második félidőben továbbra sem tudtuk felvenni a lányok gyorsaságát illetve a dobások sem sültek így két pontra zárkóztak a Kiscicák. A záró negyedben Balu vezényletével kő profin lerendezték a srácok a bulit. Mind a két mérkőzés jól szolgálta a jövő heti U11-es fordulóra való felkészülésüket. Kicsit bele kóstolhatunk, hogyan kell játszani lány csapatok ellen éles helyzetben.

Zuglói Sascsajok - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 40-93 (6-20, 14-16, (3-4); 5-30, 12-23)

Márkus B. 19+1, Szőke G. 6, Szőke B. 13, Boronyai T. 17+1, Kerekes Á. 2, Cai J. 2, Pafféri Cs. 2+1, Csorba T. 6, Majsai D. 8, Barabás D. 8+1, Chandler T. 4, Ruckel D. 2

Már a mérkőzés elején kezünkbe vettük az irányítást. 20 dobott pontra 2 válasz érkezett hét perc alatt. A második ötös erősebb ellenállásba ütközött amitől kissé meg is illetődött. A helyzetek kialakításával nem volt probléma, viszont a befejezéssel annál inkább. A második félidőben 53 pontot dobtunk.

2016. november 20. - U11 bajnokság 2. forduló

Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia/A – Fürge Vasas 53-43 (6-11, 22-15, 9-4, 16-13)

Márkus B. 28+1, Boronyai T. 7, Pályi L. 4+1, Barabás D. 2+1, Szőke B. 2, Zack-Williams B. 2, Majsai D. 2, Cai J. +1, Ruckel D. +1, Szőke G. +1, Chandler T., Csorba T.

Az előző fordulóban megtörtént a seregszemle, így már nagyjából tudtuk mire számíthatunk ellenfelünktől. Nyögve-nyelős első félidő után döntetlent mutatott a tábla. A második félidőben végre megérkeztünk a mérkőzésbe. Sokkal koncentráltabb játékkal, védekezésben minőségi javulással sikerült előnyhöz jutnunk, amit a lefújásig meg is tudtunk tartani.

Csata Garfield – Zsíros Akadémia Kőbánya 70-33 (13-5, 21-16, 9-4, 27-8)

Márkus B. 8, Boronyai T. 5+1, Pályi L. 3+1, Barabás D. 2, Szőke B. 1+1, Zack-Williams B. +1, Pafféri Cs., Cai J. +1, Ruckel D. +1, Szőke G. 6, Chandler T. +1, Csorba T. +1

A második mérkőzésen nálunk fizikálisan jóval erősebb lánycsapattal találkoztunk. A Vasas elleni fáradtsággal a lábunkban sajnos könnyű prédának bizonyultunk. Mindenképpen pozitívum, hogy bármennyit is mutatott az eredményjelző a srácok lelkesek tudtak maradni.

2016. november 19. - U11 bajnokság 2. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Vasas Gepárdok 43-34 (2-7,20-16, 6-4, 15-7)

Csorba T. 11+1, Pafféri Cs. 10+1, Boronyai D. 10, Majsai D. 3+1, Lányi Z. 2+1, Kerekes Á. +1, Papp K. +1, Haár G. +1, Molnár G., Felker G., Kluták B., Stumpf M.

Az előző fordulóban is találkoztunk már a pasarétiekkel, akkor könnyedén győztek le minket. Álmosan kezdtünk, sorban szórtuk el a labdákat figyelmetlenségből adódóan. Úgy tűnt megismétlődik az egy hónappal ezelőtti mérkőzés. De! A második ötös nagyon jól szállt be, ezzel döntetlenre hozva a félidőt. A büntetőzést egyel nyerte ellenfelünk így egy pontos hátrányban fordultuk. A harmadik negyedben Csabi vette a hátára a csapatot amivel át is sikerült venni a vezetést a negyed végére. Az utolsó felvonásban váltakozó vezetéssel harcoltak a csapatok de rendes játékidőben nem sikerült döntést hozni. A hosszabbításban hengereltünk. Tíz dobott pontra kettőt kaptunk így visszavágtunk az első fordulóban elszenvedett vereségért. Le a kalappal, férfi munka volt.

Radobasket-BDSE – Zsíros Akadémia Kőbánya/B 64-24 (26-2, 14-14, 15-0, 9-8)

Csorba T. 2+1, Pafféri Cs. 1+1, Boronyai D. 3, Majsai D. +1, Lányi Z. 1+1, Kerekes Á. 4+1, Papp K. 4+1, Haár G. +1, Molnár G., Felker G. +1, Kluták B., Stumpf M. +1

Nem sok pihenőnk volt egyből jött a következő ellenfél. Egy évvel idősebb, egy meccsel pihentebb Budaörsiekkel sajnos nem tudtunk partiban lenni. Legközelebb az ő dolgukat is megnehezítjük

2016. november 12. - U12 bajnokság 2. forduló

Budapesti Honvéd - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 43-63 (13-13, 2-22, (4-6), 14-10, 10-12)

Márkus B. 17, Szőke G. 13, Szőke B. 7, Boronyai T. 6, Zack-Williams B. 4, Cai J. 4, Pályi L. 3, Csorba T. 3, Majsai D. 2, Barabás D. 2, Chandler T. 1, Ruckel D. 1

A (nagyon) korai kelés ellenére gyorsan felvettük a mérkőzés ritmusát. Ellenfelünk fizikai adottságaitól kissé megszeppenve, de bátran és eredményesen játszottunk. A sok kimaradt helyzetet védekezéssel ellensúlyoztuk. A második ötös állva hagyva ellenfelél 28-6-ra nyerte a negyedét. A második félidőre a lényegi kérdések már eldőltek, ebből adódóan a koncentráció szint is csökkent. Kisebb hibákat vétve kissé magunkra húztuk a piros-fehéreket de a végére így is meggyőző fölénnyel győztünk. Külön öröm, hogy akik eddig talán csendesebbek voltak, azok is szóhoz jutottak, sőt. A mérkőzésen mind a 12 sárga mezes játékos szerzett pontot.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B - Kaszás Girls 74-25 (12-2, 18-6, (7-7), 18-3, 19-7)

Márkus B. 28, Szőke G. 2, Szőke B. 9, Boronyai T. 11, Zack-Williams B. 2, Cai J. 6, Pályi L. 6, Csorba T. 1, Majsai D. 1, Barabás D. 5, Chandler T. 3, Ruckel D.

A második ellenfelünk egy árnyalatnyival gyengébbnek tűnt. Végig vezetve magabiztosan győztük le őket is. Hasonlóan az elsőhöz itt is szinte mindenki tudott pontot szerezni. Összességében mindkét mérkőzésen komolyabb ellenállás nélkül tudtunk győzni. Remek alkalom volt gyakorolni, hogyan kell eredményesen kosárlabdázni fizikai fölényben levő ellenfelek ellen. A srácok egyénileg és csapatban is helyt álltak. Remélem a kialakulóban levő csapategység később, szorosabb helyzetekben is legalább így helytáll.

2016. október 29. - U11 bajnokság 1. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Kaszások Akadémia ‎57-32 (17-9, 9-4, (5-7), 6-2, 10-10)

Márkus 16, Boronyai 12, Csorba. 4, Majsai 3, Szőke G. 3, Pályi, Szőke B. 6, Barabás 12, Cai-cai 1, Chandler, Ruckel 1

Hasonlóan kezdődött a mérkőzés, mint az első. Figyelmetlenségből adódó hibákat követtünk el. Néhány perc elteltével észhez kaptunk és három elfogadható védekezéssel megadva a ritmust előnybe kerültünk amire fáradt ellenfelünk nem tudott reagálni. A győzelmet nem kell magyarázni de ez a mérkőzés sem tükrözi a valódi erőviszonyokat. Ennek ellenére gratulálok a srácoknak. A csapat épülő egységét jelzi, hogy az első mérkőzés mélypontja után sikerült talpra állni és kiharcolni a lehetőséget, hogy a következő fordulóban újra a legjobbak között bizonyíthassunk. Ez egy nagyon fontos erény a sportban.

Csalódottságra nincs okunk. Voltak pozitív dolgok bőven, viszont még nagyon sokat kell fejlődnünk az éles szituációk kezelésében. Meg kell tanulnunk mérkőzés szituációban is megcsinálni azt amit edzésen, komfortzónán belül egyre jobban tudunk.

Fürge Vasas - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 63-48 (9-7, 20-12, (6-6), 11-15, 17-8)

Márkus 21, Boronyai 6, Csorba. 5, Majsai 5, Szőke G. 4, Pályi 3, Szőke B. 3, Barabás 1, Cai-cai, Chandler, Ruckel

Sajnos a mérkőzés elejétől kezdve görcsösen, frusztráltan játszottunk. Messze tudásunk alatt teljesítettünk. Azt szokták mondani, úgy játszik egy csapat ahogy az ellenfele hagyja. Mindkét csapat hagyta a másikat játszani csak sajnos ők jobban éltek a lehetőséggel. A mérkőzés végére kialakult különbség túlzó de remélhetőleg felrázza a srácokat és még keményebb munkára ösztönzi őket.

Vasas Gepárdok - Zsíros Akadémia Kőbánya/B 46-20 (9-4, 8-5, (6-4), 5-5, 18-2

Kerekes Á. 2, Vígh L. +1, Stumpf M. 3, Majsai D. 1+1, Pafféri Cs. 4, Kluták B. +1, Molnár G., Haár G. +1, Lányi Z. 2, Boronyai D. 4

Nem voltunk könnyű préda. Sőt. A második mérkőzésen pihent ellenfelünk gyorsan ellépett amit a mérkőzés végéig sikerült is megtartania. De utolsó vérig küzdöttünk egy pillanatra sem láttam elkeseredettséget a srácokon. Példa értékű volt.

Összességében tíz emberrel csere nélkül először ilyen felállásban két idősebb csapat ellen remekül helytálltunk. Bárkit kiemelhetnék, mindenki játéka tele volt pozitív bizalomgerjesztő megmozdulással. Lelkesen, félelmek nélkül küzdöttek a srácok. Le a kalappal.

ELITE Rínók - Zsíros Akadémia Kőbánya/B ‎41-37 (18-5, 0-7, (7-7), 6-11, 10-7)

Kerekes Á. 6, Vígh L. 2, Stumpf M. 2+1, Majsai D. 4+1, Pafféri Cs. 9+1, Kluták B. 2+1, Molnár G. +1, Haár G. +1, Lányi Z. , Boronyai D. 5+1

Második illetve harmadik mérkőzést játszottunk így ellenfelünk már jól bemelegítve várt minket a pályán. Lassan ébredtünk fel. 2-12 is állt az eredményjelzőn. Nagyon sok hibát követtünk el ez egyrészt a kevés rutin másrészt az izgalom okán lehetett. A második ötös fújt ébresztőt. Kapott kosár nélkül fejezte be a negyedet. A félidei eredményes büntetőzéssel mérkőzésben tudtunk maradni.(10/7) A harmadik negyedben Csabi és Ákos vezetésével még közelebb tudtunk kerülni. (30-31) Az utolsó negyedben a vezetést is át tudtuk venni Dani és Dávid villanásaival. Sajnos döntő szituációkban többször hibáztunk de nagyon tesztett a srácok hozzáállása.

2016. október 1-2. - Zsiráf Kupa, Zalaegerszeg

ZTE KK - Zsíros Akadémia Kőbánya 77-40 (30-11; 15-18; 26-7; 6-4)

Szőke G. 4; Szőke B. 5; Ruckel 1; Márkus 14; Pályi 2; Chandler; Majsai 2; Pafféri; Csorba; Felker; Cai-cai; Lányi; Boronyai 9; Barabás 3

ZTE KK Landorhegyi - Zsíros Akadémia Kőbánya 13-46 (1-7; 4-17; 3-15; 5-14)

Szőke G. 2; Szőke B.; Ruckel; Márkus 16; Pályi 6; Chandler 2; Majsai 6; Pafféri 4; Csorba; Felker; Cai-cai 1; Lányi; Boronyai 3; Barabás 6

Zsíros Akadémia Kőbánya - KK Medimurje 56-16 (20-0; 12-6; 10-4; 14-6)

Szőke G. 2; Szőke B. 8; Ruckel 2; Márkus 16; Pályi; Chandler 2; Majsai 4; Pafféri 2; Csorba 6; Felker; Cai-cai 2; Lányi; Boronyai 8; Barabás 4

A korai kelés és a hosszú út ellenére az első mérkőzésen jól játszottunk. Kevésbé képzett ellenfelünkön könnyedén kerekedtünk felül, alkalmanként egészen látványos játékkal.

A délutáni ellenfelünk az elsőhöz hasonló játékerőt képviselt. Ellenük is magabiztosan játszottunk de továbbra is minimális ellenállással szemben. Másnapi ellenfelünk a házigazda volt. Az eredmények alapján látszott, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Próbáltam az öltözőben felhívni a srácok figyelmét, arra ami a pályán várhatja őket.

Ahogy számítottam rá, egyből nekünk estek. Sajnos a reakció normálisnak mondható.(Korábban nem volt még ilyen élményünk.) Kapkodó, zaklatott lelkiállapotba kerülve rendre rossz döntéseket hoztunk így felőröltek bennünket. Összességében hasznos tornán vagyunk túl. Az első két mérkőzésen szereztünk sikerélményt bőven, de igazán sokat a döntőből tanulhattunk. Az első pofont megkaptuk de a meccs még csak most kezdődik.

2016. augusztus 27. - Felkészülési torna

Zsíros Akadémia Kőbánya- Inter Bratislava 35-57 (8-17; 9-6; (3-2); 6-16; 9-16)

Szőke G. 2; Szőke B. 2+1; Lányi; Márkus 13; Stumpf 1; Pályi +1; Chandler +1; Majsai; Pafféri 2; Csorba 2; Felker; Haár; Boronyai 6; Barabás 4.

Kecskeméti KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 58-51 (15-10; 14-17; (6-4); 12-5; 11-15)

Szőke G. 6; Szőke B. 2; Lányi; Márkus 21+1; Stumpf +1; Pályi 2; Chandler 2; Majsai; Csorba 4; Felker; Haár; Boronyai 8+1; Barabás 2+1.

Az edzőtábor jól sikerült, nagyon szépen dolgoztak a srácok, bár az utána való héten nagyon szétesett a csapat, csak pénteken volt olyan, hogy a szinte mindenki ott volt edzésen. Két kiváló csapatot hívtunk a tornára: a Kecskemét mindig is az elitbe tartozott a kosárlabda utánpótlásban, sőt a csapat fele már tavaly is játszott az országos dzsemborin, elég régóta együtt vannak, a Bratislava pedig szintén országa elitjéhez tartozik és igencsak jó szerkezetű, magas csapat.

Nagyon más lesz már ez az év a srácok számára, hiszen tavaly ugyebár veretlenül meneteltek a budapesti U11 bajnokságban, de idén már belőlük is "versenyző" lett, így már a legjobbak között kell megmérettetniük magukat és azért ott lesznek nálunk papíron jobb csapatok, mint ez a kettő is a tornán. Például Balunak meg kell szoknia, hogy most már rá fogják állítani a legjobb védőket, Tomának, hogy nem tudjuk nagyon lecserélni, bírnia kell szusszal, Szösziknek meg kell birkóznia a megnövekedett feladatokkal, Dominiknak muszáj visszaérnie és még hosszasan sorolhatnám.

Keressük a jó ötösöket, próbálkozunk, így ezen a tornán is váltogattuk a szereplőket. Az biztos, hogy az elvégzett munka meglátszott a srácokon annak ellenére, hogy sokszor tanácstalanok voltunk, illetve a védekezéssel még sokat kell foglalkoznunk. Összességében mindkét meccsen láttunk biztató dolgokat, a magam részéről a két Szőkét emelném most ki, mert végre bátran vállalkoztak (most még kevés sikerrel) és már egyre kevesebb a lépéshibájuk. Balu nagyot küzdött a Kecskemét ellen egy nagyon jó védővel szemben, ami ki is borította meccs közben, de a második mérkőzésen már nem volt ezzel gond. Toma elfáradt, ezen még dolgozunk. A többiek hozták, amit vártunk és láthatóan mindenki jó érezte magát, legalábbis az öltözőben jó volt a hangulat.

Nagyon hasznos volt ez a két mérkőzés, a következő megmérettetésig lesz mit tenni.